Reference

 

Milé maminky,

pokud Vám má podpora pomohla a chtěly byste se o to podělit, budu velice vděčná, když mi pošlete krátkou referenci. Vaše spokojenost je pro mě ta nejlepší reklama. Budu samozřejmě ráda za zpětnou vazbu i v případě, že vše neproběhlo dle Vašich představ nebo máte k mé práci nějaké výhrady atd. Své reference můžete zasílat na můj mail kojenianoseni@seznam.cz

Marika

 

 

Silvie (Lysá nad Labem)

Paní Mariku jsem oslovila na doporučení ve chvíli, kdy jsem měla pocit, že už nic nemůže zvýšit tvorbu mléka a že není na světě tvor, který by měl o laktaci nastudováno více než li já. Nicméně jsem neměla důvod, proč nezkusit ještě "toto" - tedy Mariku. Co jsem viděla v návštěvě Mariky jako největší přínost bylo to, že mě byla sto zklidnit. Nemyslím tím chlácholivé a utěšující fráze, ale svým přístupem, fakty, názory. Současně dokázala zapůsobit zcela přirozeně a nenuceně na mého přítele. Ten odložil konečně váhu, já se přestala stresovat, jestli dítě vypije 60ml nebo 100 ml nebo jen 50ml. Sledujeme jen váhové přírůstky v rámci týdne. Pomohla mi také s technikou. Ode dne, co u nás Marika byla, plnně kojím a nemám pocit, že bych měla málo mléka. Jako bonus je pak to, že mě Marika naučila "šátkovat". Doporučuji a přeji co nejvíce radosti z mateřství.
Silvie Ulrichová, Lysá nad Labem
 

Hanka a Jiřík (Český Brod)

Po celou dobu tehotenstvi jsem verila, ze kdyz materstvi zvladly miliony ženskych prede mnou, neni zadny duvod se nejak zvlast poohlizet po radoby odbornicich, ktere si rikaji laktacni poradkyne. Toto presvedceni mi vydrzelo jeste dva tydny po navratu z porodnice. Po nekolika sebelitostivych chvilkach, bezesnych nocich a pocitu beznadeje, do ceho jsem se to dostala, mi kamaradka dala kontakt na Mariku Pithartovou. Nebudu tvrdit, ze jedna konzultace me spasila, ale musim rict, ze kdybych se na Mariku Pithartovou obratila driv, mohla jsem nejen sobe usetrit spoustu stresu. Chtela bych tedy moc podekovat za vsechny rady a informace ohledne kojeni, ale take satkovani. Vsem, ktere vahaji, zda se na nekoho obratit s zadosti o pomoc a o radu, doporucuji, aby to neodkladaly a pokud jejich volba padne na Mariku Pithartovou, rozhodne neprohloupi.
 

Zuzka a Jonášek (a Kryštof), Praha

(Se Zuzkou jsme se poznaly, když jsem jí podporovala při kojení jejího prvního synka a následně mě Zuzka vyhledala před druhým porodem)
Dobry den Mariko!
 
Dneska v jednu se nam narodil Jonas. Vsechno slo uplne prirozene a "hladce" a to i diky vam. Velke diky! Verim, ze nam to poslape dobre i nadale:)
Mejte se moc hezky!
Jana

Katka a Vítek

Ahoj Mariko,

4.4.2016 se nám v Havlíčkově Brodě narodil syn Vítek. Chtěla bych Ti moc
poděkovat za všechny kurzy (Šátkování, Kojení + předporodní kurz), které
jsem pod tvým vedením mohla absolvovat.
Kojím zatím bez problémů (zatím tedy jen v leže) i když jedno prso nám jde
hůř... Co se předporodního kurzu týče, moc děkuju za veškeré poskytnuté
info. Hodně mi to pomohlo při zvládání kontrakcí v 1. době porodní i při
sestavování porodního plánu. V Brodě byli baječní a ve všem mi vyšli vstříc.
Už se taky moc těším, až uvážu prcka do šátku.

 

Dáša a Julinka, Praha

Dobrý den,

tak jsem se konečně po 8 měsících dostala ke zpětné vazbě...Emotikona smile někdy v červnu jste mne a Julinku navštívila v naší největší kojící krizi a to díky přístupu všech sester v porodnici. Pomohla jste nám, nebo spíš ukázala, že Julinka je jako každé jiné miminko schopná se sama přisát a poprvé jste mi vnukla do hlavy myšlenku, že může být vše jinak než se zdá....a tak? Stále kojíme a kojit budeme dokud Julča sama neodpadne Emotikona smile Jen bych Vám chtěla poděkovat, za malé nasměrování na správnou cestu, jak víc rozumět svému miminku....Emotikona smile

Díky moc. 

 

Klára a Grétka, Kolín

Paní Mariku jsem poznala už v těhotenství na kurzu vázání do šátku. Líbil se mi její klidný a nenucený přístup podporující přirozenou komunikaci mezi dítětem a maminkou. První dva měsíce nám šátek hodně pomohl s uplakaným miminkem (nosil i muž a byla to skoro jediná věc, co pomohla na záchvaty pláče). Ve třetím měsíci nastala krize a miminko nošení většinou odmítalo...S Marikou jsem nejdřív situaci konzultovala po mailu a pak i na soukromé lekci. Pomohla mi s technikou úvazu, povzbudila mě a nabídla i nějaké interpretace, proč se to děje. Nošení jsem nevzdala, krize tak po měsíci začala ustupovat a teď už si nošení zase většinou užíváme v pohodě. Pokud hledáte podporu při kojení či nošení a nemáte rádi direktivní přístup, tak můžu určitě doporučit!

 

Evka a Michael

(zveřejněno na FB skupině a s laskavým svolením i zde)

Nedávno jsem se zúčastnila kurzu vázání miminek do šátků a ráda bych pochválila lektorku Mariku, je moc milá a šikovná... Cítila jsem se tam po celou dobu kurzu velmi příjemně a od té doby šátkuju jak o život. Takže vřele doporučuji nejen tento kurzík, ale jistě i jiné pod jejím vedení... Emotikona smile sama se brzy chystám ná cvíčo!

 

Hanka a Ela, Kolín

Začátky našeho kojení, navzdory mému přesvědčení, že nic jednoduššího na světě není, byly nelehké. Přestože mám skvělou maminku, neřídila jsem se jejími radami, okamžitě povolala na pomoc první laktační poradkyni, kterou jsem na netu našla a… to nebyla nejlepší volba, protože vedle léčby rozpraskaných bradavek, jsem se dostala do kolečka s odsávačkou, krmením odstříkaným mlékem stříkačkou a především neustálým převažováním. Byla jsem vyčerpaná a psychicky dost hluboko, i když ne na úplném dně. Brečela jsem, že své dítě nechápu, že nevím, proč nepije, kolik má, proč dělá to a nedělá ono. A proč já to tak nezvládám, když jiné matky ano. A pak jsem na doporučení zavolala Marice Pithartové, abych zkusila navázat do šátku. Tehdy z jednoduchého důvodu – mít volné ruce a aspoň občas uvařit. Marika mě pro nošení dětí nadchla. A opatrně jsme začaly mluvit i o kojení. Techniku jsme zvládala, ale pocitově a tabulkově to nebylo ono. Začala jsem docházet na podpůrnou skupinku a postupně se odpoutávat od přesných měr a vah. Díky Marice se snažím svou dceru víc vnímat, víc mateřství prožívat. Díky jejímu přístupu se učím dítě bezvýhradně milovat s jeho osobitými projevy. Moc mě mrzí, že jsem nedostala kontakt hned po porodu, nebo ještě lépe – že jsem se nezajímala ještě před porodem. Ale postupně ten nešťastný začátek zapomínáme. A v nejhorší krizi vím, že se můžu někde o svoji starost podělit. Marika mě baví svým nevtívarým, velmi citlivým přístupem. Tak podobným přístupu mojí maminky. Za veškerou podporu a cenné rady moc děkuju!

 

Všem maminkám, které váhají, návštěvu laktační poradkyně či podpůrné skupinky, která propaguje principy kontaktního rodičovství, vřele doporučuji. Nejde o žádný nový, bláznivý trend. Jde o návrat k přirozenosti a navrací našemu často uspěchanému mateřství trochu klidu.

 

 

 

Petra a Eliška, Pašinka

(zveřejněno na FB skupině a s laskavým svolením i zde)

 

Ženy, dovolte mi, k týdnu nošení, malé zamyšlení.. Emotikona smile Jsem moc ráda, že jsem moji Elišku začala nosit. Díky tomu jsem se do ní mohla zamilovat, jelikož se tento pocit, bohužel, v porodnici, ani v šestinedělí nedostavil. Za to bych ráda poděkovala Marika Pithartová, která mi moc pomohla, co se týká kojení a nošení vůbec a dodala mi v tomto směru sebevědomí. To, že můžu svoji dceru kojit a nosit, pro mě moc znamená a doufám, že už jsem ji za těch 7 měsíců, kdy ji nosím u srdce i v srdci, vynahradila ty první 2 měsíce plné nejistoty a zmatku a dodala ji jistotu, že je u mě v bezpečí a že je milovaná. Ten pocit, že ji mám u sebe a cítím jeji vůni a slyším, jak spokojeně oddechuje, je k nezaplacení. Emotikona smile Hlavně jsem díky nošení a této skupině poznala spoustu fajn holek a zpřízněných duší, které mají podobné názory a postoje a za to jsem také moc ráda. Díky holky.

 

 

 

Marika Pithartová

Poříčany

Individuální poradenství s konzulací u Vás doma kdekoliv na trati Kolín - Praha a Poříčany - Nymburk

Kurzy nošení dětí

Předporodní kurzy zaměřené na kojení

Laktační poradna - Nová Trojka
Jeseniova 19, Praha 3
Kontakt
tel: 737148085
kojenianoseni@seznam.cz