Zajímavé články a odkazy týkající se kojení

 

Podpora kojení v přirozené, tzv. savčí poloze

Stránky jsou základním informačním kanálem o přirozeném kojení, v poloze, která (nejen) novorozenému miminku umožňuje uplatnit jeho vrozené novorozenecké reflexy a miminko se díky nim může dobře přisát a kojit. Co je to ta přirozená (savčí) poloha? A jak takové kojení vypadá?

prirozenekojeni.webnode.cz/

Společně s webovými stránkami vznikla také podpůrná diskusní skupina na FB

www.facebook.com/groups/574137156071330/?fref=ts

Fotogalerie maminek kojících v savčí poloze

Často maminkám doporučuji kojení v savčí poloze, pro maminky, se kterými jsem v kontaktu po mailu nebo telefonikcy snad bude k užitku tento odkaz, jedná se o fotogalerii laktační poradkyně Míši Topinkové:

kurzy-laktacniho-poradenstvi.webnode.cz/fotogalerie/

Samopřisátí po porodu

Když miminku  a matce umožníme bezprostředně po porodu kontakt na kůži, dítě je schopné se k prsu matky samo doplazit a přisát se. Samopřisátí můžeme dítěti umožnit i kdykoliv později, ale pouze těsně po porodu jsou podmínky k samopřisátí nejlepší.Tento jedinečný okamžik se už nebude opakovat.  Miminko se nemusí přisát hned, někdy to naopak může trvat docela dlouho (obvykle 30-60minut), ale pokud budeme trpěliví a dáme miminku čas, je velmi pravděpodobné, že se miminko přisaje dobře a dá se předpokládat, že kojení pak bude probíhat bez problémů. Video, jak takové samopřisátí vypadá najdete v tomto odkazu

www.youtube.com/watch?v=X0J2GQmUkf4

 


 

 

 

 

 

 

 

Marika Pithartová

Poříčany

Individuální poradenství s konzulací u Vás doma kdekoliv na trati Kolín - Praha a Poříčany - Nymburk

Kurzy nošení dětí

Předporodní kurzy zaměřené na kojení

Laktační poradna - Nová Trojka
Jeseniova 19, Praha 3
Kontakt
tel: 737148085
kojenianoseni@seznam.cz