Cvičení na míčích

(V současné době neprobíhá)

Cvičení na velkých míčích pro těhotné a pro maminky po porodu - každá lekce obsahuje protažení celého těla, krátké zaměření na uvědomnění, posílení, ale i uvolnění pánevního dna. Následuje nejoblíbenější část, rytmické cvičení na míčích, lehce aerobní, hravé a zábavné, přiměřeně zatěžující naše tělo, tak abychom si cvičení užily, ale také se trochu zapotily. Nakonec se přesouváme z míče na zem. Zde posilujeme, protahujeme, relaxujeme.

Proč zrovna míče ?

Samotné sezení na velkém míči má na pohybový aparát příznivý účinek.  Tím, že sedíme na povrchu, který není stabilní, se stává sed aktivní, posiluje se vnitřní stabilizační systém - pánevní dno, břišní svaly a  hluboko uložené svaly okolo páteře.

Cvičení na  míčích působí preventivně proti bolestem zad. Balanční sezení nás nutí zaujmout správný postoj a držení těla. Pohupování na míči napomáhá dobrému prokrvení v oblasti meziobratlových plotének, což zpomaluje jejich opotřebení.

Pánevnímu dnu věnuje pozornost asi každá těhotná maminka, pro nás ženy je ale tento sval velmi důležitý nejen v době těhotenství. Aktivní zapojení pánevního dna docílíme opět samotnou pozicí na míči a během cvičení se tomuto svalu budeme samostatně věnovat. Posílení pánevního dna může pomoci například s poporodní inkontinencí.

Protože pro lepší stabilitu cvičíme na boso, posilujeme tak nožní klenbu a předcházíme vzniku křečových žil.

Těhotné ženy
Na míčích si můžou dovolit cvičit velmi dynamicky i těhotné ženy, aniž by zatěžovaly nosné klouby. Pružný povrch míče šetří miminko před otřesy, které vznikají třeba při skákání nebo běhání, aerobní část přizpůsobujeme aktuální kondici.
 
Maminky s malými dětmi
Cvičení je určené pro maminky, které se mají chuť vrátit do kondice, aktivně trávit mateřskou dovolenou. Své miminko máte během cvičení po celou dobu u sebe. Děti během cvičení tráví většinu času u maminky na podložce či v náručí, v šátku nebo nosítku. Samozřejmostí je, že kdykoliv můžete cvičení přerušit a věnovat se potřebám miminka (nakojit, přebalit...). Pro větší děti je k dispozici hernička, která je přímo na proti sálku, kde cvičíme.
 
Pokud si nejste jistá, že je cvičení pro vás vhodné, přijďte si první lekci vyzkoušet zdarma. 

 

 

Marika Pithartová

Poříčany

Individuální poradenství s konzulací u Vás doma kdekoliv na trati Kolín - Praha a Poříčany - Nymburk

Kurzy nošení dětí

Předporodní kurzy zaměřené na kojení

Laktační poradna - Nová Trojka
Jeseniova 19, Praha 3
Kontakt
tel: 737148085
kojenianoseni@seznam.cz