O mně

Jmenuji se Marika Pithartová a jsem matkou tří dětí, Elišky (narozené v roce 2008), Matěje (2011) a nejmadší Zuzanky 2013. Původní profesí jsem zdravotní sestra, mateřství mě však přivedlo k zájmu o problematiku kojení, přirozeného porodu a rodičovství. V rámci dobrovolnické činnosti v mateřském centru jsem začala maminkám pomáhat s vázáním dětí do šátku a následně si udělala kurz pro laktační poradkyně. Od roku 2011 se věnuji jak laktatčnímu poradenství, tak poradenství v oblasti nošení, s maminkami se však dostáváme i k dalším tématům souvisejícím s péčí o malé děti, jako jsou příkrmy, spinkání atd.

Co se týká mého vzdělání, jsem diplomovaná všeobecná zdravotní sestra, toto vzdělání jsem ještě doplnila specializací na anesteziologicko-resuscitační a intenzivní péči.

Absolvovala jsem kurz laktační ligy pro laktační poradce - zdravotníky při Thomayerově nemocnici. 

S nošením v šátku mám letité osobní zkušenosti a  protože jsem všechny své děti nosila od narození.  Absolvovala jsem základní a pokračovací kurz pro lektorky a poradkyně vázání šátků pod vedením Anny Pohořálkové. Součástí kurzů byly workshopy Michaely Mrowetz na téma Bonding a Poporodní trauma - realita nebo chiméra?

Na podzim 2014 jsem ukončila v A-centru kurz pro lektory vědomé a aktivní přípravy na mateřství a rodičovství. Mohu tak nabídnout  cvičení na míčích pro těhotné ženy, ženy po porodu (matky s dětmi) a cvičení pro děti do 3 let.

Ve všech oblastech se samozřejmě stále snažím získavat  nové a aktuální informace.

V současné době nabízím individuální poradenství v oblasti kojení, laktačního poradenství a nošení dětí v šátku, pravidelné kurzy nošení dětí v šátku pro začátečníky (malá miminka) i pro pokročilejší (úvazy na záda) a kurzy předporodní přípravy pro těhtoné ženy zaměřené na porod a kojení.

V Kolíně vedu každý sudý týden podpůrnou skupinku pro kojící maminky a maminky s malými dětmi, v Praze se se mnou můžete vidět v poradně kojení a nošení v Nové Trojce.

Malým dětem nabízím Kroužek, kde si společně zpíváme a povídáme.

Dale nabízím maminkám cvičení na velkých míčích a to cvičení pro těhotné a cvičení pro maminky po porodu, které si chtějí zacvičit a zároveň chtějí mít své miminko ve své blízkosti i během cvičení.

V Poříčanech, kde žiji se svou rodinou, jsme s ostatními maminkami založilily rodinné centrum Šemberka.

 

 

Marika Pithartová

Poříčany

Individuální poradenství s konzulací u Vás doma kdekoliv na trati Kolín - Praha a Poříčany - Nymburk

Cvičení na míčích pro maminky s dětmi
SDC Kolín, Královská cesta 292, Kolín

Podpůrná skupinka
Cvičení pro těhotné
RC Hvězdička, Smetanova 764, Kolín

Kurzy nošení dětí

Předporodní kurzy zaměřené na kojení

Laktační poradna - Nová Trojka
Jeseniova 19, Praha 3
Kontakt
tel: 737148085
kojenianoseni@seznam.cz