O mně

Jmenuji se Marika Pithartová a jsem matkou tří dětí, Elišky (narozené v roce 2008), Matěje (2011) a nejmadší Zuzanky 2013. Původní profesí jsem zdravotní sestra, mateřství mě však přivedlo k zájmu o problematiku kojení, přirozeného porodu a rodičovství. V rámci dobrovolnické činnosti v mateřském centru jsem začala maminkám pomáhat s vázáním dětí do šátku a následně si udělala kurz pro laktační poradkyně. Od roku 2011 se věnuji jak laktatčnímu poradenství, tak poradenství v oblasti nošení, s maminkami se však dostáváme i k dalším tématům souvisejícím s péčí o malé děti, jako jsou příkrmy, spinkání atd.

Původním povoláním jsem diplomovaná všeobecná zdravotní sestra, svou kvalifikaci jsem ještě doplnila specializací na anesteziologicko-resuscitační a intenzivní péči.

Absolvovala jsem kurz laktační ligy pro laktační poradce - zdravotníky při Thomayerově nemocnici. 

Kromě osobních zkušeností při nošení svých dětí jsem absolvovala kurzy pro lektorky a poradkyně vázání šátků pod vedením Anny Pohořálkové. 

Na podzim 2014 jsem ukončila v A-centru kurz pro lektory vědomé a aktivní přípravy na mateřství a rodičovství. 

V současné době nabízím individuální poradenství a podporu v oblasti kojení, laktačního poradenství a nošení dětí v šátku, pro začátečníky (malá miminka) i pro pokročilejší (úvazy na záda) a kurzy předporodní přípravy pro těhtoné ženy zaměřené na porod a kojení.

V Kolíně se každé druhé úterý v měsíci setkáváme s maminkami a vzájemně sdílíme radosti a strasti spojené s péči o děti, kojením, nošením v šátku i výchovou, v Praze se se mnou můžete vidět v poradně kojení a nošení v Nové Trojce.

 

Se svou rodinou žiji nedaleko Českého Brodu v obci Poříčany,  jsem součástí týmu komunitní školy Dokolečka.

 

 

Marika Pithartová

Poříčany

Individuální poradenství s konzulací u Vás doma kdekoliv na trati Kolín - Praha a Poříčany - Nymburk

Cvičení na míčích pro maminky s dětmi
SDC Kolín, Královská cesta 292, Kolín

Podpůrná skupinka
Cvičení pro těhotné
RC Hvězdička, Smetanova 764, Kolín

Kurzy nošení dětí

Předporodní kurzy zaměřené na kojení

Laktační poradna - Nová Trojka
Jeseniova 19, Praha 3
Kontakt
tel: 737148085
kojenianoseni@seznam.cz